Jdi na obsah Jdi na menu
 


FAQ

Jak začít? Mise, cíle

Po registraci dostaneš svého koně. Je to hříbě staré teprve několik hodin. Je potřeba ho nakojit, napojit, vyhřebelcovat, dát mu tuřín. V půl roce ho zaregistrovat do jezdeckého centra, hrát si s ním, naučit se krmit ho správnou dávkou sena, později i ovsa. Tímto takzvaným tutorialem tě provede opička OW. Vždy ti napíše, co s koníkem dělat a za odměnu ti dá nějaký bonus. Bonusů je mnoho - Equus (body), tuříny, ale i cenné věci z Černého trhu (obvykle se dají koupit za pasy): Kámen mudrců (nesmrtelnost), Eolův vítr ( zlepšuje cval, klus, skok), Chronův časovač (koník se učí 2x rychleji), mořský koník (zlepšuje drezuru). 

Doporučuji splnit všechny mise, kromě skvělých odměn se naučíš, jak se o koně dobře starat!

 

Po dokončení všech misí s opičkou dostaneš druhého koně zdarma. Ten už není nesmrtelný a dostaneš ho jako dospělého, 3letého koně. O něj se už musíš starat sám/a, takže pozor! Hlídej si energii a čas, jinak klesne koníkovo zdraví a nemocný kůň může zemřít. Jak se o koně starat najdeš v článcích Jak se hraje Howrse. Místo misí nyní můžeš plnit cíle. Ty už se nedají stihnout za den, budou tě provázet celou hrou. Najdeš je v záložce Profil -> Moje cíle. Vždy vidíš 3 cíle.Jakmile jeden splníš, musíš ho potvrdit a dostaneš další. Za splněné cíle opět dostáváš skvělé odměny.

 

Co je to UFO?

Ufo se náhodně objeví kdykoli a kdekoli během hry, nemá smysl ho hledat. Je to létající předmět: tuřín, jablko, sedlo, energetická drť, Roh hojnosti... Chytíš ho tak, že na něj klikneš. Hlavně v klidu, neuletí ti, pokud neklikneš na jinou stránku, pak Ufo zmizí. Ale jinak máš na chytání neomezený čas.

Jak chytit Ufo?

Nejlepší způsob je sledovat, kudy Ufo lítá, najet si myší na místo na obrazovce, kde Ufo proletí, ale zároveň kolem není žádný odkaz nebo tlačítko, na který bys mohl/a omylem kliknout. Počkej si, až Ufo přiletí k tvé šipce (kurzoru) a klik, máš ho! :D

 

Co je BLUP?

BLUP je genetický indikátor. Hraje roli při reprodukci, protože BLUP rodičů má vliv na potenciál hříběte v okamžiku jeho narození.

Vypočítává se podle:

Úrovně výcviku, které kůň dosáhl ve svých třech nejlepších dovednostech

Počtu soutěží, které kůň vyhrál; ideální je 20 vítězství.

Věku, protože poté co kůň dosáhl věku deseti let, může BLUP dosáhnout pouze hodnoty 100.

Proto je výhodné vybírat si svůj chovatelský základ z koní, kteří prokázali svou hodnotu v soutěžích. Podle těchto parametrů se bude hodnota BLUP vždy pohybovat v rozmezí od -100 do 100, přičemž -100 je minimální BLUP a 100 je maximální BLUP, kterého může kůň dosáhnout.

Je-li průměrný BLUP rodičů roven 0 (tehdy se nazývá neutrální), nebude mít vliv na výpočet genetického potenciálu hříběte. Je-li pod 0, bude mít hříbě větší šanci na to, že bude mít potenciál nižší než je potenciál jeho rodičů, a je-li průměrný BLUP nad 0, bude tomu naopak.

Abyste měli co nejlepší chovný základ, a tedy šanci na narození těch nejlepších možných hříbat, doporučujeme Vám vybírat si koně s vysokým, nebo alespoň s kladným BLUP, tj. jedince kteří jsou dobře trénovaní.

 

Mám málo EQUUS (bodů), co mám dělat?

Může se stá, že tvoje klisna má porodit hříbě a ty nemáš 200 Equus na veterináře. Co s tím? Když nezaplatíš, hříbě zemře a ty navíc ztratíš bod karmy.

Jak rychle získat prostředky?

Prodej všechen koňský trus (Chov -> Obchod - > Prodat mé předměty)

Prodej veškeré vybavení (též v obchodě)

Pohlaď koně v bezpečném útulku (tato možnost je až 10 dní po registraci)

Jestli nejsi zaměstnaný, najdi si zaměstnání (Profil -> Moje zaměstnání)

Poskytuj se svými koňmi lekce (tabulka Jezdecké centrum na stránce koně)

S hřebcem nabízej připouštění (čím nižší cena, tím vyšší pravděpodobnost, že ho někdo brzy přijme)

Prodej některé věci z Černého trhu za Equus ve Výměnách (Chov-Obchod-výměny)Prodej některého koně (Chov-Prodeje)

Pokud ani to nestačí a o klisnu jsi se zatím ještě nestaral/a, nech ji být. Pokud se o koně nepostaráš vůbec, nestárne - najdeš ho zítra stejně starého a ve stejném stavu, jako dnes. Pokud už jsi se o koníka postaral/a a jsi na Howrse alespoň 10 dní, můžeš klisnu nabídnout k prodeji (třeba za vysokou částku aby si ji nikdo nekoupil) a z prodeje ji stáhnout, až budeš mít dostatek Equus. Koně v prodeji zůstávají "zmražení" ve stejném čase a stavu 3 dny - dokonce aukce.

 

Co když budu třeba na dovolené?

Nic se neděje! Když nebudeš u počítače, koníci budou spát a vzbudí se, až se přihlásíš. Budou na tom stejně, jako by ses o ně postaral/a včera, i když uběhlo třeba 14dní.

Pokud jsi majitelem jezdeckého centra, zajisti, aby koníci měli dostatečnou zásobu podestýlky (jedna podestýlka na box vydrží 7 dní) a abys měl/a na tu dobu zajištěné zaměstnance. O úrodu se bát nemusíš, poles uzrálými plodinami vydrží 30 dní.

POZOR!

Automaticky se blokují účty, které nebyly aktivní 60 dní v kuse.

 

Co je to KARMA a jak ji zvýšit?

Informace o karmě najdeš na stránce Profil - Můj účet - Moje karma

Karma závisí na tvém chování ve hře. Maximum je 10, minimum 0. 

Hráč může přijít o karmu, pokud používá vulgární výrazy, opakovaně porušuje pravidla fóra, prokazatelně podvádí, zakládá multiúčty,nebo svýmchováním jakkoli porušuje dobré mravy. Karmu vám může odebrat správce hry (Ow), ale také moderátoři, kteří hru pečlivě sledují a hlídají dodržování všech pravidel i kázně hráčů.

Pokud o karmu přijdeš, nezoufej. Každých 30 odsloužených dnů od odebrání se ti přičte jeden bod, samozřejmě jen tehdy, bude-li tvé chvování ve hře správné. 

 Karma má i svou funkci. S karmou 10 není tvá hra nijak omezená ani zvýhodněná. Pokud ti ale karma klesne, mohou nastat tyto změny:

6 bodů Odebrán přístup do fór, k darování dárků a výměnám

4 body Odebrán přístup k prodejům a návrhům do Kreativního prostoru

2 body Ztráta přístupu k soukromým zprávám

0 bodů Ban na 2 měsíce

 

Jak získám PEGASE? CO se stane, když připustím klisnu Pegasem?

Pegase získáš dvěma způsoby:

1, koupíš si ho od jiného hráče

2, svému koni dáš Krev Medusy

Krev Medusy je dostupná na černém trhu za 1 pas, můžeš ji také zkusit získat v obchodě výměnou s jiným hráčem. Doporučuji nabídnout výměnu za předmět, který má cenu alespoň 2 pasů, protože Krev Medusy je velice žádaná a málo kdo je ochoten ji vyměnit za méně cenný předmět. 

Při větší míře štěstí je možné ji objevit i v Rohu hojnosti, který si taktéž lze koupit, nebo ho získat za splněné cíle, či jako Ufo.

 

Jak získám PASY ZDARMA?

Nápověda, často kladené dotazy:

Jeden pas zdarma získáš:

Za každého sponzorovaného hráče, který si koupí svůj první pas

Prodejem koní za pasy

Za každého koně staršího než 30 let, který odejde do nebe. (musí umřím ninimálně ve věku 30 let a 2 měsíce). Limit je 10 pasů na 30 dní, za dalších 20    koní získáš předměty z černého trhu.

Nákupem z rezervy, když dosáhneš 50. dne registrace. Poté můžeš zakoupit pas každých 30 dní registrace. Cena pasu je 20% (1/5) rezervy.Jak získám JEDNOROŽCE?

  • V současné době není žádná akční nabídka, takže jednorožce je možné získat pouze od jiného chovatele v prodejích. 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Poslední fotografieStatistiky

Online: 2
Celkem: 207986
Měsíc: 3794
Den: 147